استخدامی

مرجع کامل آگهی های استخدامی ادارات دولتی و سازمانها

آگهی استخدام آموزش و پرورش

۹۶/۶/۵ – شرایط جدید استخدامی آموزش و پرورش منتشر شد

  وزارت آموزش و پروش شرایط پذیرش دانشجو در رشته‌های مورد نیاز این وزارت‌خانه در دفترچه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور منتشر کرد.مهم‌ترین شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش مندرج در دفترچه شماره (۲) راهنمای انتخاب رشته در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ و مفاد اطلاعیه های اصلاحی مورخ ۱۳۹۶.۵.۱۸، ۱۳۹۶.۵.۲۳ و ۱۳۹۶.۵.۲۴ مندرج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به شرح زیر اعلام شد.

جزئیات بیشتر شرایط جدید استخدامی آموزش و پرورش


۲۵ تیر ۹۶ – گسترش دانشگاه فرهنگیان راه حل بحران کمبود نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش 

خبرگزاری خانه ملت: عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزاری آزمون‌های استخدامی برای جذب نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش را روش صحیحی برای جبران کمبود معلم نمی‌داند.
علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص سرعت گرفتن شیب بازنشستگی فرهنگیان در آموزش و پرورش، گفت: با توجه به اینکه طی ۷ تا ۸ سال آینده حدود ۴۰۰ هزار نفر از معلمان سراسر کشور بازنشسته می شوند با چالشی جدی در آموزش و پرورش روبرو خواهیم شد؛ لذا اگر برای آن از هم‌اینک چاره‌اندیشی نشود معضلات جدی به وجود می‌آید.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه برنامه منظم و مدونی در رابطه به جایگزینی نیروی جدید به مجلس داده نشده، به همین دلیل این موضوع به دغدغه جدی کمیسیون آموزش و تحقیقات مبدل شده است.
وی با اشاره به جلسات برگزار شده از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش، اضافه کرد: اگر چه جلسات متعددی در این رابطه با مسئولان امر برگزار شده، اما هنوز برنامه آنها برای عبور از این معضل مشخص نیست.
سلیمی با بیان اینکه تعداد ورودی‌های کنونی آموزش و پرورش نمی‌تواند جبران‌کننده این خلأ باشد، اضافه کرد: آموزش و پرورش برای جذب نیرو با خلأ قانونی روبرو نیست و این وزارتخانه می‌تواند با گسترش دانشگاه فرهنگیان به جذب تعداد بیشتری نیرو اقدام کند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیروهای آموزش و پرورش باید با رویکرد تعهد، تخصص علمی و آگاهی به فوت و فن تدریس استخدام شوند، ادامه داد: متاسفانه اراده جدی در آموزش و پرورش برای حل این مشکل دیده نمی‌شود. از آنجا که دانشگاه فرهنگیان در جذب نیرو موفق نبوده، آموزش و پرورش سعی دارد از طریق آزمون استخدامی این خسران را جبران کند.

خبر ۹۶/۳/۳۱ – ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش

وزارت آﻣﻮزش و ﭘﺮورش به منظور افزایش کادر خود از میان افراد واجد شرایط استخدام می نماید، جهت اطلاع از جزئیات بیشتر به صفحه استخدام چهارمین آزمون مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی سال ۹۶ مراجعه نمایید.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

تصویر یکی از صفحات مربوط به جدول شهرهای مورد نیاز وزارت آﻣﻮزش و ﭘﺮورش :

از صفحه ۹۸ به بعد فایل راهنمای ثبت نام و شرایط

استخدام آموزش و پرورش

————————

خبر ۹۶/۳/۳۱ – زمان اعلام نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سال ۱۳۹۵ استخدام پیمانی آموزش و پرورش

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن تبریک به همه پذیرفته شدگان آزمون سال ۱۳۹۵ استخدام پیمانی آموزش و پرورش، اعلام کرد؛ مدارک مورد نیاز به منظورثبت نام الکترونیکی(غیرحضوری)، نحوه ثبت نام، جداول دروس پودمانهای مهارت آموزی دانشگاه و نحوه و چگونگی و محل ارائه دروس (الکترونیکی و حضوری) روز یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ از طریق پرتال همین دانشگاه اعلام خواهد شد.

———————————————————-
خبر ۲۹ خرداد ماه ۹۶ – جزئیات استخدامی جدید آموزش و پرورش اعلام شد
علی نیا-  فراخوان چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر برای دستگاه های مختلف در حالی از امروز منتشر می شود که آمار  جذب نیرو برای دستگاه های استان در استخدامی جدید نامشخص است؛ البته یک مسئول در اداره کل آموزش و پرورش جزئیاتی از تعداد نیروهای جدیدی  را که قرار است در این دستگاه جذب شوند اعلام کرد. به گزارش خبرنگار ما، در روزهای گذشته پیام هایی از طریق برخی از کانال ها در خصوص استخدام  از جمله استخدام در آموزش و پرورش بین شهروندان رد و بدل می شود در این بین افرادی که در پی یافتن شغل هستند با دیدن آگهی استخدام در فضای مجازی به شدت پیگیر می شوند و در نهایت به دلیل نبود منبع مطمئن دچار سردرگمی می شوند. برخی از شهروندان و متقاضیان کار در آموزش و پرورش از خبرهایی مبنی بر استخدام در این ارگان در کانال های تلگرامی درفضای مجازی می گویند و خواهان این هستند که بدانند آیا این منابع موثق هستند یا نه و برای پیگیری از وضعیت استخدامی  به کجا و چه سایتی مراجعه کنند.
 در همین حال معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما  از آغاز فراخوان ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از امروز و  از طریق سایت سنجش خبر می دهد و از  داوطلبان متقاضی در استخدامی آموزش و پرورش می خواهد از این طریق اقدام کنند.در همین ارتباط ،یکی از متقاضیان استخدامی آموزش و پرورش با اشاره به این که مدت هاست منتظر شرکت در آزمون استخدامی است،گفت: چندی پیش آگهی استخدام فوری با مضمون استخدام ۱۵۰ مربی و معلم از سراسر کشور برای آموزش و پرورش با مدرک دیپلم به بالا در کانال های تلگرامی دست به دست می شد. «علی پناه »افزود: مشابه این پیام در فضای مجازی به وفور دیده می شود و در حال حاضر نمی دانم این منابع منتشر کننده چقدر معتبر است.
وی ادامه داد: با وجود این که تلاش کردم برای ثبت نام اقدام کنم، اما به کانال های مختلفی هدایت می شوم و در نهایت بی نتیجه  است.یکی دیگر از متقاضیان در استخدامی های آموزش و پرورش با اشاره به این که شنیده می شود آموزش و پرورش استخدامی دارد، گفت: بسیاری از دانش آموختگان علاقمند به کار در آموزش و پرورش در پی فراخوان آزمون استخدامی هستند، این درحالی است که برخی از سود جویان برای جذب عضو و افزایش  آمار با این شیوه سعی در جذب مخاطب دارند و باعث سردرگمی متقاضیان کار می شوند.«بهرامی» از متولیان مربوطه خواست برای جلوگیری از سودجویی برخی افراد اقدامی انجام دهند. معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در همین ارتباط گفت:  منبع  درست اطلاعات در مورد استخدامی در آموزش وپرورش  سایت سازمان سنجش است.  «خوش آینه» ادامه داد: تنها سایتی که  آموزش و پرورش برای استخدامی  اعلام نیاز می کند سایت سازمان  سنجش است و در هیج جای دیگر آموزش و پرورش اعلام نیاز نمی کند.وی تصریح  کرد: امروز استخدامی های مورد نیاز  اعلام  و از پنجم  تیرماه  نام  نویسی آغاز می شود، البته این هم  از طریق سازمان سنجش اعلام می شود.وی با اشاره به این که امروز فراخوان استخدامی آموزش و پرورش ازطریق سایت سنجش اعلام می‌شود، بیان کرد: در این  استخدامی  بین ۲۰۲ تا ۳۰۲ نفر در استان  جذب آموزش و پرورش خواهند شد.وی گفت: تنوع رشته  در این استخدامی داریم  و افراد دارای شرایط می توانند برای شرکت در آزمون  استخدامی اقدام کنند.
وی یاد آور شد: قبلا  قرار بود ۲۵ هزار نفر در آموزش و پرورش کشور جذب شوند اما اکنون  به ۶ هزار نفر رسیده  است.در همین حال، معاون منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی  به خبرنگار ما گفت: خراسان شمالی هیچ اطلاعی در رابطه با تعداد و پست هایی که برای استان در نظر گرفته شده و قرار است روز دوشنبه به شکل سراسری فراخوان شود، ندارد.«فرجی» افزود: از ۲ سال قبل تمامی استخدامی ها از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان سنجش و با هماهنگی وزارتخانه های متبوع برگزار می شود و از این رو اطلاعاتی در رابطه با تعداد نیرو و پست هایی که در استخدامی فراگیر برای خراسان شمالی در نظر گرفته شده است، نداریم.وی اضافه کرد:در حال حاضر ۴۲ درصد از پست های سازمانی خراسان شمالی خالی است و هر تعداد نیرویی که در فراخوانی که روز دوشنبه(امروز) منتشر می شود، برای خراسان شمالی جذب شود، باز هم نیاز استان تأمین نخواهد شد.وی با انتقاد از این گونه فراخوان برای جذب نیرو بیان کرد: با توجه به این که افرادی که در رأس کار در کشور قرار دارند و یک نسخه مشترک برای همه استان ها می پیچند، از وضعیت چارت های سازمانی و نیاز استان به شکل دقیق اطلاع ندارند، این شیوه جذب نیرو، استان را دچار مشکلاتی کرده است.وی اظهارداشت: بارها اعتراض خود به این شیوه جذب را اعلام کرده ایم اما متأسفانه نتیجه نداشته است. «فرجی» افزود: ما نیز مانند بقیه مردم امروز در فراخوان سراسری استخدامی که منتشر می شود، از تعداد و پست هایی که برای استخدام در خراسان شمالی در نظر گرفته شده است، مطلع خواهیم شد

——————————————————————–

جذب۳۸۷فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش خراسان جنوبی

خبرگزاری مهر : مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۳۸۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال تحصیلی آینده جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عباس لامعی با اشاره به آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از ۲۹ خرداد ماه اظهارکرد: تمام داوطلبان متقاضی شرکت در چهارمین آزمون استخدامی فراگیر برای وزارت آموزش و پرورش از این تاریخ تا ۵ مرداد ماه می‌توانند با مراجعه به وب سایت سازمان سنجش ثبت نام کنند.
وی گفت: بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش شرایط ثبت‌نام، محل مورد تقاضا، ظرفیت‌های استخدامی به تفکیک واحدهای استانی، جنسیت، سن، شرایط عمومی، اختصاصی و همچنین تاریخ برگزاری چهارمین آزمون مشترک فراگیر در سایت اینترنتی سازمان سنجش درج می‌شود.
لامعی با اشاره به بازنشسته شدن قریب ۵۰۰ نفر از معلمین فرهیخته استان، تصریح کرد: ۳۸۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال تحصیلی آینده جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.

 


خبر

اسفندیار چهاربند درگفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازنشستگی بیش از ۶۰۰ هزار نفر از فرهنگیان طی ۱۰ سال آینده اظهار کرد: این میزان از بازنشستگان به علت حجم وسیع جذب نیرو در دهه ۶۰ و اویل دهه ۷۰ است و اکنون این افراد در آستانه بازنشستگی قرار گرفته‌اند.
وی افزود: یکی از چالش‌های مهم و جدی آموزش و پرورش در سال‌های آینده نحوه جذب و تربیت معلمان جدید خواهد بود. نیازمند تعامل با همه نهادهای تصمیم‌گیر و سیاستگذار هستیم تا این خلاء را پر کنیم.
رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا در سال جاری هم آموزش و پرورش آزمون استخدامی برگزار می‌کند؟ گفت: احتمالا تا پایان خرداد اولین نوبت آزمون استخدامی را برگزار خواهیم کرد.
چهاربند ادامه داد: تا اکنون براساس آنچه قطعی شده و سازمان امور استخدامی پذیرفته است ۱۰ هزار نفر فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها را جذب خواهیم کرد. این افراد در دوره یکساله حرفه‌آموزی شرکت می‌کنند. مجوز جذب ۴۵۰۰ نفر دیگر برای تعهد دبیری و ورود به دانشگاه‌های تربیت دبیر و فرهنگیان اخذ و تلاش می‌کنیم این سهمیه را افزایش دهیم.
وی درباره احتمال سهمیه‌بندی در آزمون‌های استخدامی با توج به کمبود نیروی معلم مرد اظهار کرد: اساسا جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش با همه دستگاه‌ها متفاوت است. ما باید براساس نیاز خودمان نیرو جذب کنیم. نیاز ما در دو جنس دختر و پسر لازم الاجراست و نمی‌توانیم بگوییم که به علت مساوات استخدام، ۵۰ درصد مرد و ۵۰ درصد زن جذب می‌کنیم. بلکه باید ببینیم در دبیرستان پسرانه چند معلم مرد نیاز داریم و در مدارس متوسطه دخترانه چند معلم زن نیاز داریم.
رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بنابراین جنسیت در نیاز سنجی‌ها بسیار کلیدی و حساس است. شاید در دیگر دستگاه‌ها جنسیت چندان مطرح نباشد اما در آموزش و پرورش لزوما به ویژه در دوره متوسطه اول و دوم باید این موضوع را لحاظ کنیم.

آذربایجان شرقی, آذربایجان غربی, آزمون استخدامی, آگهی استخدام, آموزش و پرورش, اراک, اردبیل, ارومیه, استخدام, استخدام دولتی, استخدامی, اصفهان, البرز, اهواز, ایلام, بجنورد, بندرعباس, بوشهر, بیرجند, تبریز, تهران, حسابداری, خراسان جنوبی, خراسان رضوی, خراسان شمالی, خرم آباد, خوزستان, دیپلم, رشت, زاهدان, زنجان, ساری, سمنان, سنندج, سیستان و بلوچستان, شهرکرد, شیراز, فارس, فوق لیسانس, قزوین, قم, کاردانی, کارشناسی, کارشناسی ارشد, کامپیوتر, کرج, کردستان, کرمان, کرمانشاه, کهگیلویه و بویراحمد, گرگان, گلستان, گیلان, لرستان, لیسانس, مازندران, مرکزی, مشهد, نرم افزار, هرمزگان, یاسوج