معاون اداری و مالی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با تکمیل ظرفیت نیروهای مورد نیاز گارد بنادر و جزایر استان هرمزگان موافقت کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، بکارگیری نیروی انسانی برای گارد سازمان بنادر و دریانوردی بنا به شرایط خدمت در آن به صورت متمرکز در سازمان مرکزی صورت می‌گیرد و نیروهایی که در نهایت به تایید نهایی گزینش می‌رسند موظفند در هر یک از بنادر کشور که سازمان تشخیص دهد اعزام و مشغول به خدمت گردند و مانند سایر ارگان‌های انتظامی کشور شامل طرح گردش در یگان‌های خدمتی است.
معاون اداری و مالی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس در بندرعباس در خصوص بکارگیری نیروی انسانی برای خدمت در گارد انتظامات اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: به دنبال درخواست این اداره‌کل از سازمان بنادر و دریانوردی کشور در خصوص صدور مجوز بکارگیری نیروی استانی برای خدمت در بنادر شرق استان طی صورت‌جلسه‌ای مجوز بکارگیری ۵۸ نفر با اولویت فرزندان ایثارگران، بازنشستگان و کارکنان سازمان و افراد بومی صادر و به این اداره‌کل ابلاغ شده است.
مرتضی آسیانپور اظهار داشت: در این رابطه با ارسال نامه‌ای به بنیاد شهید و اطلاع‌رسانی اولیه افرادی براساس قد و وزن و توانمندی‌های فیزیکی ثبت‌نام شدند تا دارندگان شرایط به بخش مصاحبه ویژه مربوط به گارد و انتظامات و نهایتاً به مرحله کنترل توسط حراست و گزینش وزارت راه و شهرسازی معرفی شوند.
این مسئول در مورد درخواست تمدید زمان ثبت‌نام توسط بازنشستگان و کارکنان نیز ابراز داشت: در فرایند انجام امور ثبت‌نام تعداد قابل توجهی از کارکنان و بازنشستگان اداره‌کل که حداقل ۳۰ سال از عمر خود را در استان گذرانده‌اند با مراجعه به اداره‌کل ضمن گلایه از نحوه اطلاع‌رسانی خواهان تمدید ثبت نام شدند تا این امکان برای فرزندان آنان نیز به عدالت فراهم شود.
امینی مدیر بندر شهید باهنر نیز در این‌باره با تاکید بر محفوظ ماندن حق ثبت‌نام کنندگان مرحله اول گفت: از آنجا که این اداره کل موظف به رعایت عدالت و انصاف در تمام امور است، ضمن محفوظ نگه داشتن حق ثبت‌نام کنندگان واجد شرایط مرحله اول اقدام به ثبت‌نام صرفاً برای کارکنان و بازنشستگان کرده تا کسانی که براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی دارای شرایط جذب هستند به لیست اولیه اضافه کند.
وی اطمینان خاطر داد در این فرآیند هیچ حقی از ثبت‌نام کنندگان سلب نخواهد شد و فرزندان بازنشستگان و کارکنان تنها با احراز شرایط مندرج در دستورالعمل حق ثبت‌نام دارند و تاکنون نیز تعداد اندکی مراجعه کرده‌اند.