:: 91/11/8 :: آغاز ثبت نام استخدام سراسری وزارت نیرو

شركت هاي تابعه (دولتي) وزارت نيرو به منظور تأمين نيروي انساني مورد نياز خود از محل مجوز شماره 4006/91/224 مورخ 17/2/91 معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور، با رعايت قانون مديريت خدمات كشوري، ماده 51 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران ، تصويب نامه شماره 176441/ ت48702 هـ مورخ 30/9/91  و همچنين آيين نامه نيازسنجي، ساماندهي و تأمين منابع انساني و دستورالعمل استخدام منابع انساني صنعت آب و برق تعداد 1550 نفر از افراد واجد شرايط را از طريق برگزاري آزمون توانمندي هاي عمومي و تخصصي، آزمون دانش مهارتي (مصاحبه) و طي فرآيند گزينش به صورت پيماني (قراردادي)  و 569 نفر را به صورت قرارداد كارگري موضوع ماده 124 قانون مديريت خدمات كشوري و دارا بودن شرايط ذيل استخدام مي نمايد. ( داوطلبان استخدام در مشاغل كارگري از آزمون تخصصي معاف مي باشند )

:: نمونه سوالات آزمون استخدامی وزارت نیرو ::

 

جزئیات بیشتر و نحوه ثبت نام

 

 

 

:: 91/11/5 ::  اعلام زمان استخدام حدود ۳ هزار نفر در وزارت نیرو

 

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، ˈعلیرضا قاسمی پور افشارˈ گفت: با توجه به خروج ۱۰ هزار و ۲۴۳ نفر در طول برنامه چهارم و پیش بینی خروج شش هزار و ۲۱ نفر در طول برنامه پنجم، در مجموع ۱۶ هزار و ۲۶۴ نفر از وزارت نیرو خارج می شوند.

وی افزود: با توجه به نیاز شرکت های تابعه زیر مجموعه، اطلاعات لازم در سال ۹۰ در اختیار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری قرار گرفت که پس از بررسی و کنترل های لازم در اردیبهشت ماه سال جاری، موافقت جذب و استخدام نیروهای مورد نیاز در حدود سه هزار نفر به وزارت نیرو ابلاغ شد.

قاسمی پور افشار با تاکید بر این که، نیاز وزارت نیرو به نیروی انسانی بیش از این است ابراز امیدواری کرد: بر اساس قانون به ازای خروج سه نفر در مشاغل تصدیگری و یک نفر در پست های حاکمیتی و برای واحدهای توسعه ای و جدید که به بهره برداری می رسند، نیروی جدید استخدام کنیم.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو همچنین گفت: از تعداد سه هزار نفر مذکور، دو هزار نفر در مشاغل فنی و تخصصی با مدرک دانشگاهی و یک هزار نفر در مشاغل کارگری در قالب ماده ۱۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری با مدرک دیپلم به کار گرفته می شوند.

وی با بیان این که، این آزمون روزهای ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه سال جاری برگزار می شود، گفت: ثبت نام شرکت در آزمون روزهای ۸ تا ۱۷ بهمن ماه جاری از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.azmoon-niroo.ir انجام می شود و آگهی ثبت نام نیز از طریق روزنامه های سراسری و استانی به اطلاع شرکت کنندگان می رسد.

قاسمی پور افشار اظهار داشت: مطابق برنامه زمانبندی، تا اردیبهشت ماه سال ۹۲ سه برابر نیاز در اجرای قانون برای انجام آزمون دانش مهارتی (مصاحبه) دعوت می شوند.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو در خصوص استخدام های سال گذشته در وزارت نیرو، گفت: در طی برنامه چهارم با حدود دو هزار نفر مجوز استخدام موافقت شد، در حالی که طی برنامه چهارم و پنجم حدود ۱۶ هزار نفر در صنعت آب و برق در حوزه شرکت های دولتی بازنشسته شده و یا به نحوی از سیستم خارج شدند و می شوند.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۶ هزار نفر اعلام نیاز وزارت نیرو برای استخدام، دولت تنها برای سه هزار نفر مجوز داده است که از این سه هزار نفر نیز یک هزار نفر (کارگری) پست سازمانی را اشغال نمی کنند و عملا با یک هشتم نیاز وزارت نیرو موافقت شده است.

قاسمی پور افشار همچنین گفت: بر اساس قانون اصلاح بند (و) ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه، ۳۰ درصد آزمون های عمومی متعلق به خانواده شهدا و ایثارگران است که جذب ۲۵ درصد سهم مذکور بدون آزمون و از طریق معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می گیرد.

وی ادامه داد: برای فرزندان شهدا، جانبازان بالای ۲۵ درصد و آزادگان بالای یک سال اسارت با معرفی بنیاد شهید آزمون برگزار نمی شود.

به گفته این مقام مسئول، پنج درصد دیگر نیز مربوط به جانبازان پایین تر از ۲۵ درصد و سایر ایثارگران و رزمندگان است که از طریق آزمون و رقابت در بین خودشان صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: همچنین سه درصد از سهم استخدامی به معلولان واجد شرایط تعلق می گیرد که در بین خودشان به رقابت می پردازند.

بر اساس اظهارات قاسمی پور افشار، نخبگانی که بتوانند حد نصاب لازم را کسب و در بین ظرفیت اعلام نتایج سه برابر مجوز استخدامی قرار گیرند، در آزمون دانش مهارتی (مصاحبه) امتیازی برای آنان در نظر گرفته می شود.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو در خصوص تبدیل وضعیت ها در وزارت نیرو نیز گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران، کسانی که مشمول تبدیل وضعیت می شدند، در نیمه دوم سال ۹۰ و نیمه نخست امسال تبدیل وضعیت شدند.

وی تصریح کرد: تفاوت وزارت نیرو با سایر دستگاه ها این است که بسیاری از وظایف آن قابل واگذاری است و به همین خاطر برخی از شرکتی ها در قالب تعاونی ساماندهی شدند، زیرا این شرکت ها طبق قانون باید تا پایان سال ۹۳ واگذار شوند.

وی ادامه داد: بر این اساس، افرادی که شرایط بند الف ماده شش مصوبه یکم بهمن ماه ۹۰ هیات وزیران را دارا هستند و در مشاغل تخصصی فعال بوده و شرایط احراز شغل را دارا هستند، به صورت قرارداد کار معین یا ماده ۱۲۴ قانون مدیریت و سایر نیروهای شرکتی شاغل در شرکت های واگذاری مشمول بند ˈبˈ ماده مذکور در قالب شرکت های تعاونی ساماندهی شدند.

به گفته وی، سهامدار این تعاونی ها خود کارکنان بوده و ساماندهی نیروهای شرکتی در قالب تعاونی خود یک نوع تبدیل وضعیت است.

قاسمی پور افشار همچنین در خصوص اجرای طرح مهرآفرین در وزارت نیرو نیز گفت: طرح مهرآفرین دنباله همان مصوبه های دولت است، اما در گذشته اختیار در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری بود که در این طرح، اختیارها تفویض شده و این آزمون صرفا بر اساس اعلام نیاز و موافقت و صدور مجوز معاونت توسعه و پیش از طرح مهرآفرین بوده است.

وی تصریح کرد: طرح مهرآفرین در حوزه نظام اداری کشور در بحث تمرکززدایی و تفویض اختیار در چارچوب ضوابط قانونی دیده شده و اختیاراتی در اجرای اصل ۱۲۶، ۱۲۷ و ۱۳۸ قانون اساسی به وزیران و عالی ترین مقام دستگاه های اجرایی واگذار شده است و قرار نیست کاری خارج از قانون و مقررات انجام شود.

به گفته معاون وزیر نیرو، مغایرت قانونی در طرح مهرآفرین وجود ندارد و اگر ابهام هایی در آن وجود داشته باشد یا در جاهایی نیاز به اصلاح و توضیح بیشتر باشد، یک ستاد راهبری برای طرح مهرآفرین تشکیل شده که ابهام ها و نحوه اجرای طرح را پیگیری و نظارت می کند.

منبع  ایرنا

آخرین اطلاعیه استخدامی وزارت نیرو : 91/11/3

جزئیات آزمون استخدامی وزارت نیرو به زودی از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

http://www.azmoon-niroo.ir

 

 

خبر استخدامی تاریخ 91/10/24

مدیر کل دفتر منابع انسانی وزارت نیرو خبر از آغاز ثبت نام آزمون استخدامی این وزارتخانه از ابتدای بهمن ماه داد.

ایشان بیان نمودند:امسال برای استخدام حدودا نزدیک به ۶۰۰ نفر در بخش غیر دولتی بود و ۳۴۸۵ نفر در بخش دولتی که از دولت مجوز گرفته  شده است.

به گفته وی ، از این تعداد ۲ هزار و ۱۸۵ نفر در مشاغل فنی و تخصصی استخدام خواهد شد و ۱۳۰۰ نفر در مشاغلکارگری

محمد زاده ادامه داد: آزمون بخش غیر دولتی برای جذب ۶۰۰ نفر در ۲۶ آبان ماه برگزار شده و بزودی مراحل مصاحبه آنها پایان می رسد و وارد مرحله گزینش خواهند شد.

وی با اشاره به استخدام ۳۴۸۵ نفر در بخش دولتی تاکید کرد: این تعداد نیروی انسانی قار است در ۱۶ شرکت برق منطقه ای در سراسر کشور که معمولا هر شرکت برق منطقه ای چند تا استان را پوشش می دهد، ستاد شرکت های مادر تخصصی در تهران ،سازمان توسعه برق ایران، شرکت مدیریت شبکه برق ایران و شرکت آب منطقه ای مشغول به فعالیت شوند.

به گفته مدیر کل دفتر منابع انسانی وزارت نیرو،طبق برنامه زمان بندی انشالله ابتدای بهمن ماه ثبت نام اغز و ۱۱ اسفند آزمون برگزار خواهد شد
بر اساس این گزارش متقاضیان  جهت ثبت نام در تاریخ یاد شده می توانند به سایت www.Azemon-niro.ir مراجعه نمایند.

وزارت نیرو 911024

خبر مربوط به تاریخ 91/10/19

براساس اظهارات محمد محمدزاده مدیرکل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو،امسال برای استخدام حدودا نزدیک به ۶۰۰ نفر در بخش غیردولتی بود و ۳۴۸۵ نفر در بخش دولتی که از دولت مجوز گرفته شده است.
به گفته وی، از این تعداد ۲هزار و ۱۸۵ نفر در مشاغل فنی و تخصصی استخدام خواهد شد و۱۳۰۰ نفردر مشاغل کارگری
محمدزاده ادامه داد: آزمون بخش غیردولتی برای جذب ۶۰۰ نفر در ۲۶ آبانماه برگزار شده و به زودی مراحل مصاحبه آنها به پایان می رسد و وارد مرحله گزینش خواهند شد.
وی با اشاره به استخدام ۳۴۸۵ نفر در بخش دولتی تاکید کرد: این تعداد نیروی انسانی قراراست در ۱۶ شرکت برق منطقه ای در سراسر کشورکه معمولا هر شرکت برق منطقه ای چندتا استان را پوشش میدهد،ستاد شرکت های مادر تخصصی در تهران ، سازمان توسعه برق ایران ، شرکت مدیریت شبکه برق ایران و شرکت آب منطقه ای مشغول به فعالیت شوند.
به گفته مدیرکل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو، طبق برنامه زمانبندی انشالله ابتدای بهمن ماه ثبت نام آغاز و ۱۱ اسفند آزمون برگزار خواهد شد
براساس اظهارات محمد محمدزاده این آزمون به صورت متمرکزاستانی برگزار می شود و ۳۰ درصد سهمیه استخدام مشمول قانون اصلاح بند ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم به ایثارگران اختصاص خواهد یافت و ۳ درصد به معلولین.
وی تصریح کرد:آزمون ۵ درصداز ۳۰ درصدسهمیه ایثارگران و ۳ درصد معلولین از طریق آزمون رقابت بین خود همان گروه صورت می گیرد.
براساس این گزارش متقاضیان جهت ثبت نام در تاریخ یاد شده می توانند به سایت www. Azemon-niroo.ir مراجعه کنند.